لکه غذا و نوشیدنی

بهترین مایع لباسشویی برای تمیز کردن لکه‌ لباس کودک

بهترین مایع لباس - بهترین مایع لباسشویی

بهترین مایع لباس برای پاک کردن لکه لباس کودک

روزهایی هستند که غذای کودک به همه جا می‌رود به جز دهان فرزند کوچکتان. 

در این شرایط شما احتمالا به دنبال بهترین مایع لباس هستید تا لکه لباس کودک تان را پاک کنید. با وجود اینکه بهترین بودن در هر موردی نسبی است اما بازهم معیارهایی برای تشخیص خوب و بد وجود دارد. محصول توربوکلین راپیدو را می توان در رده بهترین مایع لباسشویی برای شستن لکه های سخت قرار داد. در ادامه نکات و دستورالعمل‌های ما را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه لکه‌های سخت مانند شیر خشک و غذا را از لباس‌ کودک تان پاک کنید.

چگونه لکه‌ لباس کودک مان را با یکی از بهترین مایع لباسشویی پاک کنیم؟

در خانه‌ای که در آن کودک باشد، لکه‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند: شیر مادر، شیر خشک و یا غذا قطعاً بر روی لباس شما، لباس کودک و حتی مکان‌هایی که فکرش را هم نمی‌کنید لکه ایجاد می‌کند. گاهی اوقات یک شستشوی ساده، برای از بین بردن لکه‌های غذا فوق‌العاده است اگر به درستی انجام دهید. اما برای از بین بردن لکه‌های دائمی باید بدانید که برای هر کدام باید چه کار کنید تا به راحتی از بین بروند. برای این کار راهنمای گام به گام را دنبال کنید تا از شر لکه‌های هویج، سیب‌زمینی و یا کدو تنبل راحت شوید. بعد از خواندن این راهنما خیالتان راحت است که از بهترین مایع لباس برای پاک‌کردن لکه‌ لباس کودک تان استفاده کرده اید.

گام اول : مواد زائد را حذف کنید!

قبل از شستن پوشاک با آب سرد، هر گونه غذای کودک چسبیده به لباس را جدا نمایید. هر چه فشار آب بیشتر باشد، حذف کردن راحت‌تر خواهد بود.

گام دوم : قبل از شستشو

یک ظرف یا لگن را پر از آب کنید و مقداری مایع لباسشویی توربو کلین راپیدو را به آن بیفزایید. لباس را به مدت یک ساعت در داخل محلول قرار دهید و مطمئن شوید کاملاً در داخل محلول غوطه ور است.

همچنین می‌توانید ماده شوینده را بر روی لکه بریزید و 5 دقیقه صبر کنید.

گام سوم : مقدار استفاده از بهترین مایع لباسشویی

از مایع شوینده توربو کلین راپیدو که از بهترین های مایع لباس در ایران است، استفاده کنید و مطمئن شوید که مقدار مناسبی را انتخاب کرده‌اید و دستورالعمل‌های ارائه شده در برچسب راهنما را رعایت کنید.

گام چهارم : قرار دادن در ماشین لباسشویی

لباس را به همراه دیگر لباس‌های مشابه در داخل لباسشویی قرار دهید. مایع شوینده را مستقیم بر روی لکه بریزید تا قدرت پاک‌کنندگی آن افزایش یابد.

گام پنجم : شستشو

در بالاترین دمای ممکن طبق برچسب لباس تان، شستشو را انجام دهید. در صورتی که در خانه‌ی شما فردی دارای حساسیت پوستی است، برای یک تمیزی مؤثر و ملایم از مایع شوینده ویژه پوست‌های حساس راپیدو استفاده کنید.

گام ششم : تخلیه

هنگامی که شستن به پایان رسید، لباس‌ها را فوراً تخلیه کنید. اگر لکه بعد از شستشو باقی ماند، پیش از آن که لباس را در خشک‌کن قرار دهید، گام‌های ذکر شده را تکرار کنید، زیرا با خشک شدن، لکه‌ها تثبیت می‌شوند و به سختی پاک خواهند شد.

پاک کردن انواع لکه لباس کودک با بهترین مایع لباس

نحوه حذف لکه های شیر خشک

اگر زمان غذا دادن از دستتان در رود و شیر خشک در همه جا پخش شود، راپیدو همراه شماست. شیر خشک چسبیده را از روی لباس جدا کنید، سپس لباس را در محلول آب و مایع شوینده به مدت 5 دقیقه قرار دهید و بعد از آن آبکشی نمایید.

نحوه حذف لکه های پروتئین

لکه‌های پروتئینی می‌تواند ناشی از شیر مادر یا شیر خشک یا حتی غیر مرتبط با غذا مانند لکه‌های پوشک یا آب دهان باشد، حذف لکه با استفاده از دستمال آشپزخانه می‌تواند بسیار مؤثر باشد مخصوصاً اگر سریع این کار انجام شود. همان طور که پیش از این گفته شد، محلول شستشوی اولیه قبل از شست و شوی معمول، روند حذف لکه را سریع تر می‌نماید.

نحوه حذف لکه های چرب

لکه‌های چرب با دیگر لکه‌ها متفاوت هستند، زیرا چربی در آب انحلال‌ناپذیر است. یک شستن معمولی برای از بین بردن تمام لکه‌های چربی کافی نیست. بنابراین شستشوی اولیه در این حالت ضروری است. اگر لکه تازه است، مقداری جوش شیرین به روی آن بریزید و آن را با یک مسواک پخش کنید. این کار به شست و شو توسط مایع کمک می‌کند. بعد از آن که تمام جوش شیرین را بر روی لکه ماساژ دادید، مقداری مایع ظرفشویی  را بر روی پوشاک بریزید چرا که مایع ظرفشویی برای از بین بردن چربی‌ها طراحی شده است. سپس به آن برای 5 تا 10 دقیقه فرصت دهید و در نهایت لباس را آبکشی نمایید.

نحوه حذف لکه های میوه و سبزیجات

لکه های میوه و سبزیجات می تواند کمی پیچیده تر باشد، اما آنها نیز می توانند از بین بروند. برای این که مطمئن شوید که لکه‌ی توت‌فرنگی و میوه‌های مشابه اثری باقی نمی‌گذارد، همان روش شست و شوی اولیه را به گونه‌ای که پیشتر گفته شد انجام دهید. همچنین می‌توانید از یک محلول دو بخش آب و یک بخش سرکه استفاده کنید و آن را به آرامی بر روی لکه ماساژ دهید. بعد از ده دقیقه لباس را طبق معمول بشویید.

نحوه حذف لکه های قدیمی تثبیت شده

هرچه زودتر اقدام به شستشوی لکه کنید، شانس بیشتری برای حذف کامل آن خواهید داشت. با این وجود،‌ همیشه این فرصت را ندارید. بنابراین ببینید وقتی که با لکه‌های قدیمی مواجه می‌شوید چه کاری می‌توانید انجام دهید. باز هم روش شست‌وشوی اولیه بهترین روش است. استفاده از محلول با پایه سرکه می‌تواند مؤثر باشد. می‌توانید یک شب پوشاک را در محلول قرار دهید و صبح آن را بشویید.

راپیدو، یکی از بهترین های صنعت شوینده در ایران

محصولات راپیدو با فرمول خاص خود و با تولید مایع لباس، ظرفشویی، مایع دست و شیشه شوی توانسته در طیف وسیعی از محصولات آرایشی و بهداشتی، جایگاه ممتازی را کسب کند. تیم راپیدو در تلاش است هرساله با تولید محصولات نوآور و جذاب، رضایت تک تک مشتریانش را جلب نماید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.