لکه لوازم آرایشی

چگونه لکه‌های لاک ناخن را از بین ببریم ؟

لاک ناخن می‌تواند ناخنتان را به رنگ مورد نظرتان برساند. اما اگر تا حالا در هنگام کار بر روی ناخن در منزل لاک را ریخته باشید یا لاک از دستتان افتاده باشد،‌ می‌دانید که پاک کردن این لکه‌ها چقدر چالش‌برانگیز به نظر می‌آید. اما با این راهکارهای ساده از سوی راپیدو، می‌توانید با خیال راحت لکه‌های لاک را از بین ببرید. قبل از هر چیز نترسید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید که با استفاده از شوینده‌ی راپیدو،‌ لاک پاک‌کن و یا حتی مالیدن الکل به چه سادگی این لکه‌ها پاک می‌شوند.

گام 1 : زایدات را حذف کنید

قبل از قرار دادن لباس در آب سرد روان، هر گونه مواد اضافی چسبیده به لباس را از آن جدا کنید. هر چه فشار آب بیشتر باشد،‌ حذف کردن لکه‌ها ساده‌تر خواهد بود.

گام 2 : قبل از شستن

یک سطل یا یک کاسه را بردارید. داخل کاسه را یک اونس یا یک قاشق غذاخوری توربوکلین راپیدو و آب پر کنید تا محلول غوطه‌وری ساخته شود. اجازه دهید تا برای 5 دقیقه پوشاک در محلول غوطه‌ور شوند. با استفاده از یک حوله‌ی سفید می‌توانید لباس‌ها را سنگین کنید تا کاملاً در داخل محلول غوطه‌ور شوند و به سطح نیایند.

گام 3 : مقدار ماده شوینده

برای آن که مطمئن شوید که مقدار مناسبی را استفاده می‌کنید می‌توانید از درب بطری توربوکلین استفاده کنید. آن را با مقدار مناسبی از شوینده پر کنید و اگر ماشین لباسشویی نسل جدید دارید، شوینده را به درون مخزن مواد شوینده بریزید و اگر ماشین لباس‌شویی نسل جدید ندارید،  قبل از ریختن لباس‌ها به درون ماشین لباس‌شویی، مایع شوینده را مستقیماً به محل ریختن لباس‌ها بریزید.

گام 4 : ریختن لباس ها

بدون آب کشیدن و پاک کردن لباس‌ها از مواد شوینده، پوشاک را به همراه دیگر لباس‌های مشابه به داخل لباس‌شویی بریزید. ریختن شوینده‌ بر روی لکه قبل از شستن باعث افزایش قدرت پاک‌کنندگی می‌شود.

گام 5 : شستن

لباس را با بالاترین دمای ممکن بشویید. همیشه به دستورالعمل‌های مربوط به شستشو بر روی برچسب نگهداری پوشاک توجه کنید.

گام 6 : تخلیه

هنگامی که شستن به پایان رسید، لباس‌ها را فوراً تخلیه کنید.

اگر لکه بعد از شستشو باقی ماند، پیش از آن که لباس را در خشک‌کن قرار دهید، گام‌های ذکر شده را تکرار کنید، زیرا با خشک شدن، لکه‌ها تثبیت می‌شوند و به سختی پاک خواهند شد.

همچنین برای کمک به خلاص شدن از لکه‌های سرسخت لاک می‌توانید از لاک پاک کن استفاده کنید. مطمئن شوید که این لاک پاک کن یا استون است یا بر پایه‌ی استون است چرا که بعضی از پاک‌کننده‌ها می‌توانند لکه‌های روغنی بر روی پارچه بر جای بگذارند. همچنین مطمئن شوید که لاک پاک‌کن ها هیچ گونه رنگی در ترکیب خود ندارند زیرا این رنگ‌ها می‌توانند بر روی پوشاک لکه ایجاد کنند. با این وجود، باز هم جنس لباستان را بررسی کنید و به برچسب نگهداری محصول توجه کنید. اگر لباستان از جنس پارچه‌های استات،‌ تری استات یا الیاف مداکریلیک باشند، از لاک پاک‌کن برایشان استفاده نکنید. در غیر این صورت یک پارچه سفید جذب کننده یا حوله‌های کاغذی را بر روی لکه بیندازید و گام‌های زیر را دنبال کنید:

1 . محل لکه را سایش ندهید، زیرا این عمل فقط باعث می‌شود که لاک ناخن به درون الیاف لباس نفوذ کند.

2 . پارچه سفید یا جوله کاغذی را به درون مایع حلال خود بریزید و رنگ دادن آن را بر روی یک بخش نه چندان مهم لباستان چک کنید. اگر هیچ رنگی از حوله خارج نشد،‌ به کار خود ادامه دهید.

3 . پارچه را بر روی لکه به صورت دایروی از خارج به داخل سایش دهید تا از پخش شدن لکه جلوگیری شود. با استفاده از پارچه‌ی سفید بر روی لکه ضربه بزنید تا لکه‌ی لاک ناخن به پارچه سفید منتقل شود.

4 . با شوینده‌ی راپیدو لباس را در ماشین لباس‌شویی بشویید.

نکات تکمیلی برای پاک کردن لکه های لاک ناخن

  • مراحل قبل از شستن را می‌توانید با استفاده از الکل یا حلال خشکشویی در صورت وجود انجام دهید.
  • قبل از پاک کردن هر گونه لکه، جنس پارچه لباستان را بررسی کنید. اگر لباس از جنس پارچه‌های استات،‌ تری استات و مداکریلیک باشد یا فقط قابل شست‌وشو توسط خشکشویی باشد،‌ سریعاً‌ آن را تحویل خشکشویی بدهید.
  • اگر می‌خواهید از هر گونه حلالی استفاده کنید، ابتدا رنگ دادن آن را بررسی کنید.

لکه‌های ناک ناخن را در سریع‌ترین زمان ممکن پاک کنید، زیرا لکه‌ی لاکی که سریعاً بر روی پارچه خشک می‌شود برای ناخنکاری در خانه بسیار خوب است ولی نه برای پاک کردن لکه‌ها.

پاک کردن مؤثر برای لکه های متنوع

زیبایی شما ممکن است به کرم‌ها و لوازم آرایش مختلف ومتنوعی بستگی داشته باشد و احتمال این که با لکه‌های دیگری نیز مواجه شوید وجود دارد. زیبا به نظر رسیدن ممکن است هزینه داشته باشد ولی دلیلی وجود ندارد که لکه‌های ناخوشایند رژ لب یا رنگ مو را بر روی لباستان داشته باشید.

برای حذف لکه‌های لاک ناخن یا دیگر محصولات آرایشی،‌ می‌توانید به راپیدو اعتماد کنید تا لباس‌هایتان هم به زیبایی خودتان باشند. با کمک راپیدو به زیباترین شکل خودتان به نظر بیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.