لکه غذا و نوشیدنی

5 گام با مایع لباس راپیدو برای تمیز کردن لکه سس خردل

تمیز کردن لکه سس خردل با مایع لباس

یک نوار از سس خردل بر روی هات‌داگ ممکن است بسیار جذاب به نظر بیاید اما لکه‌های سس خردل بر روی لباستان خیلی جذاب نخواهند بود. مایع لباس راپیدو در کنار شماست تا از شر لکه های خردل روی لباس تان خلاص شوید.

از آن جایی که لکه های خردل می‌توانند خیلی سریع روی لباستان خشک شوند و آن را کثیف کنند،‌ بنابراین برای خلاص شدن از لکه‌های زرد رنگ لباس‌هایتان، سریع اقدام کردن بسیار کلیدی است. با کمک گرفتن از راپیدو این اقدامات را برای تمیز کردن سس خردل انجام دهید و با خیال راحت از هات داگ خود لذت ببرید.

قبل از تمیز کردن سس خردل با مایع لباس، موارد زیر را در نظر بگیرید

سس خردل علاوه بر این که یکی از محبوب‌ترین چاشنی‌ها است، یکی از سرسخت‌ترین لکه‌ها در مقابل پاک شدن هم می ‌باشد. مهمترین دلیل سختی پاک کردن سس خردل، وجود زردچوبه در آن است. مهم‌ترین نکته در مقابله با لکه‌های خردل که باید به یاد داشت این است که نباید اجازه داد لکه های خردل بر روی لباس خشک شوند در غیر این صورت مجبور هستید که لباس آلوده به لکه‌ی خردل را در محلول آب سرد و سفید کننده‌ای که به بافت پارچه آسیب نمی‌زند، غرق کنید. سپس می‌توانید بقیه‌ی گام‌های مربوط به پاک کردن لکه را انجام دهید.

برای آن که از پاک کردن سس خردل مطمئن شوید بطوریکه آخرین ذره‌ی خردل از روی لباس، فرش یا اثاث منزلتان پاک شود، باید:

  • سریع اقدام کنید
  • یک چاقوی کند یا قاشق در دست داشته باشید
  • از یک مایع لباس راپیدو استفاده کنید

در ادامه،‌ خواهیم گفت که چگونه در چند گام ساده لکه‌های سس خردل را از روی پارچه‌های قابل شست ‌و شو، غیر قابل شست و شو، فرش و اثاثیه خانه تمیز نمایید.

از بین بردن لکه‌های سرسخت از الیاف لباس‌ها

برای تمیز کردن لکه های سخت خردل این گام‌های ساده را طی کنید: با حذف کردن خردل چسبیده به لباستان شروع کنید،‌ قبل از شستن، لکه‌ را با یک ماده شوینده پاک کنید، لباس و ماده ‌شوینده را به درون ماشین لباس‌شویی بریزید،‌ دکمه شروع لباس‌شویی را بزنید و در پایان شست‌ و شو، لباس‌هایتان را تخلیه کنید.

حالا، بیاید پنج مرحله ذکر شده را شرح دهیم تا بتوانید فقط در یک شست‌ و شو،‌ به سادگی با لکه‌های خردل خداحافظی کنید:

گام 1 : لکه خردل چسبیده به لباس را حذف کنید

لکه تازه را با یک حوله پاک کنید. لکه‌های خشک شده خردل را با استفاده از یک چنگال، چاقوی کند یا یک قاشق  بتراشید. لباس را برعکس کنید و با آب سرد آن را بشویید.

گام 2 : شستن مقدماتی لکه

مایع لباس توربوکلین راپیدو را مستقیماً بر روی لکه بریزید. به آرامی قسمت لکه‌دار را سایش دهید و یا از یک مسواک نرم استفاده کنید تا مایع شوینده به درون پارچه‌ی لباس نفوذ کند. 5 دقیقه صبر کنید سپس آن را آبکشی نمایید.

گام 3 : مقدار مایع لباس راپیدو

برای آن که مطمئن شوید که مقدار مناسبی را استفاده می‌کنید می‌توانید از درب بطری توربوکلین استفاده کنید. آن را با مقدار مناسبی از شوینده پر کنید و اگر ماشین لباسشویی نسل جدید دارید، شوینده را به درون مخزن مواد شوینده بریزید و اگر ماشین لباس‌شویی نسل جدید ندارید،  قبل از ریختن لباس‌ها به درون ماشین لباس‌شویی، مایع شوینده را مستقیماً به محل ریختن لباس‌ها بریزید.

گام 4 : شستن

لباس‌ها را به داخل لباس‌شویی بریزید و آن را به صورت معمول در بالاترین دمای ممکن بشویید. همیشه دستورالعمل‌های مندرج در برچسب نگهداری پوشاک را بررسی کنید.

گام 5 : تخلیه

هنگامی که شست و شو به پایان رسید، فوراً لباس‌ها را تخلیه کنید.

اگر لکه بعد از شستن باقی ماند، گام‌های پیشین را قبل از خشک کردن لباس تکرار کنید زیرا با خشک شدن لباس لکه‌ها تثبیت می‌شوند.

از بین بردن  لکه ی خردل با سرکه

یکی از معروف‌ترین روش‌های خانگی پاک کردن خردل، استفاده از سرکه سفید در پروسه حذف لکه است.

در ابتدا، یک پیمانه سرکه را با دو پیمانه آب مخلوط نمایید و آن را با استفاده از بطری اسپری یا پارچه تمیز بر روی لکه بریزید. سپس بعد از ده دقیقه با استفاده از یک حوله مرطوب آن را پاک کنید. سپس لباس را در داخل لباسشویی قرار دهید و با بالاترین دمای ممکن درج شده در برچسب محصول آن را بشویید.

اگرچه سرکه به نسبت دیگر شوینده‌ها، پاک کننده‌ی ضعیف‌تر و غیر قابل اطمینان‌تری است اما فرمول شیمیایی خاص و قیمت پایین، این ماده را به یک انتخاب رایج در مقابل لکه‌های سرسخت خردل تبدیل کرده است.

پاک کردن مؤثر لکه های متنوع با مایع لباس راپیدو

آشپزخانه فضایی بسیار مستعد برای جذب لکه‌ها و کثیف شدن است. چه با لکه‌های خردل و یا دیگر لکه‌های سس مانند کچاپ یا مایونز سر و کار داشته باشید، راپیدو کمک می‌کند که لباس سرآشپز را تمیز کنید.

برای تمیز کردن سس خردل یا هر کدام از دیگر لکه‌های آشپزی، راپیدو می‌تواند دوباره لباس‌های مورد علاقه‌تان را تمیز و نو کند. از راپیدو برای حذف لکه‌های سرسخت کمک بگیرید و اگر چه به شما کمک نمی‌کند که یک سرآشپز تمام عیار شوید، اما حداقل کمک می‌کند که لباس‌هایتان بهترین ظاهر و بو را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *